خبرگزاری آريا – انتقال ۲۰۵۰۰ بيمار و مصدوم توسط اورژانس هوايي در کشور
سرپرست سازمان اورژانس کشور در آيين رونمايي از ۶ فروند بالگرد پيشرفته اورژانس هوايي خبر داد:

انتقال 20500 بيمار و مصدوم توسط اورژانس هوايي در کشور

خبرگزاري آريا- سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: از ابتداي راه اندازي اورژانس هوايي در کشور تا کنون، بيش از ۲۰۵۰۰ بيمار و مصدوم توسط بالگرد هاي اورژانس هوايي به مراکز درماني کشور منتقل شده اند.
به گزارش خبرگزاري آريا، دکتر پيرحسين کوليوند در آيين رونمايي از ۶ فروند بالگرد پيشرفته اورژانس هوايي در فرودگاه پيام کرج، اظهار داشت: با رونمايي از اين ۶ فروند بالگرد، تعداد بالگردهاي اورژانس هوايي به ۴۰ فروند افزايش يافت و وعده وزير بهداشت مبني بر وجود حداقل ۴۰ پايگاه اورژانس تحقق يافت. همچنين مقرر است به زودي ۶ فروند بالگرد ديگر نيز به ظرفيت اورژانس هوايي كشور اضافه شود.
وي با بيان اينکه حدود ۶۵ درصد از مصدومان و بيماران منتقل شده توسط اورژانس هوايي، مستقيما وارد اتاق عمل شدند، افزود: اورژانس تنها دستگاهي است که از بيماران هزينه اي دريافت نمي کند و خدماتي مانند اورژانس هوايي را به صورت رايگان ارائه مي دهد.
سرپرست سازمان اورژانس کشور بيان داشت: در حوزه اورژانس زميني، ۲۴۰۰ دستگاه آمبولانس از دولت يازدهم تا کنون به کشور اضافه شده و ۴۰۰ دستگاه آمبولانس جديد نيز خريداري شده است و به زودي در کشور توزيع مي شود. همچنين ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس ديگر نيز در حال خريداري است.
دکتر کوليوند در پايان يادآور شد: با توجه به اينكه اضافه شدن موتورلانس هاي اورژانس به بالابردن کيفيت و کاهش زمان رسيدن اورژانس بر بالين بيماران و مصدومان کمک بسيار زيادي کرده است، به زودي ۵۰۰ دستگاه موتورلانس ديگر خريداري و به ظرفيت کشور اضافه مي شود.