خبرگزاری آريا – توسعه اورژانس هوايي کشور در جهت خدمت به مردم است
وزير بهداشت در آيين رونمايي از ۶ فروند بالگرد پيشرفته اورژانس هوايي:

توسعه اورژانس هوايي کشور در جهت خدمت به مردم است

خبرگزاري آريا- وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با اشاره به خريد بالگردهاي پيشرفته جديد براي اورژانس هوايي کشور، گفت: تمام خدمات وزارت بهداشت از جمله اورژانس هوايي در جهت خدمت به مردم است.
به گزارش خبرگزاري آريا، دکتر سيد حسن هاشمي در آيين رونمايي از ۶ فروند بالگرد پيشرفته اورژانس هوايي  گفت: ماه رمضان، ماه پر برکتي است. آرزو مي کنم که ثمره اين ماه براي ما فقط گرسنگي و تشنگي نباشد و تمام خطاها و اشتباهات ما را از بين ببرد و مقدمه اي براي انسان بودن، بهتر بودن و مفيد بودن براي جامعه باشد.
وزير بهداشت با اشاره به اين که شرکت هلي کوپتري آوا سلامت، که اولين تشکيلات هوايي غيرنظامي کشور است، با هدف مقدس کمک به بيماران و مصدومان راه اندازي شده است، افزود: ارائه خدمات مطلوب و با کيفيت و مطابق با استانداردهاي بين المللي به مردم، کار سختي است، زيرا برخي از بدخواهان و دشمنان مردم، در مسير اين اقدامات، مشکل تراشي مي کنند.
دکتر هاشمي با بيان اين که ۶ فروند بالگرد پيشرفته جديد اورژانس هوايي بعد از دو سال تلاش و مذاکره خريداري شد و ۶ فروند بالگرد اورژانس هوايي ديگر نيز به زودي به ظرفيت کشور در اين زمينه اضافه مي شود، افزود: اين بالگردها از بهترين نمونه هاي اورژانس هوايي در جهان هستند و وزن سبک، سرعت بالا در پرواز، صداي کم و قدرت مانور بالا در محيط هاي شهري و بيمارستانها از مهمترين ويژگي هاي آنها به شمار مي رود.
وزير بهداشت در ادامه با اشاره به اين که تمام خدمات وزارت بهداشت از جمله اورژانس هوايي در جهت خدمت به مردم بوده است. بايد حاصل اين خدمات رضايت مردم باشد و مردم بدانند که حکومت و دولت به فکر آنها است و در جهت رفع مشکلات آنها تلاش مي کند، گفت: زماني لبخند رضايت براي ما حاصل مي شود که بالگردهاي اورژانس در روستاها به نجات جان مردم اعم از سالمندان، زنان و کودکان کمک کنند.
دکتر هاشمي همچنين گفت:  انقلابي گري، يعني اينکه در نهايت آرامش، وسيله آسايش و رفع مشکلات مردم را فراهم کنيم.
وزير بهداشت در ادامه نيز گفت: از تمام شرکاي وزارت بهداشت در چند سال گذشته از جمله ارتش، هوانيروز، ستاد کل نيروهاي مسلح و هلال احمر که به انجام بهتر خدمات اورژانس هوايي کمک کردند، تشکر مي کنم. ما توانستيم با استفاده از ۴۰ فروند بالگرد اين دستگاه ها، تعداد زيادي از مردم ايران را از مرگ و معلوليت نجات دهيم.
دکتر هاشمي در پايان گفت: از سازمان صدا و سيما که در جهت آگاهي و اطلاع رساني و پوشش اخبار خدمات دولت به مردم تلاش مي کند، تشکر مي کنم.